Ми в соцмережах:
 
 
(044) 527-90-03
(097) 85-08-395
kovnok@i.ua
Замовити дзвінок
Україна,
Карта проїзду

Методичні рекомндації батькам "Фізичне виховання дітей дошкільного віку"

 

 

 

    Іван Панасович Куроченко

Голова Київського обласного відділення НОК України,

член НОК України, заслужений працівник ФК і спорту

України почесний професор Національного університету

державної фіскальної служби України

 

 

 

 

 

 

 

Фізичне виховання дітей дошкільного віку

 

Методичні рекомендації батькам

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Шановні дорогі батьки! Друзі, колеги

Діти – саме велике багатство.

 

         Вони продовжують наш рід, нашу справу, вони візьмуть в свої руки управління Україною та її господарством.

         І звичайно руки ці мають бути сильними і витривалими. Але, як ми бачимо з вами – Стан здоров’я підростаючого покоління викликає серйозну стурбованість.

         Дослідження науковців, соціальні опитування засвідчують, що сучасні діти, в своїй більшості відчувають руховий дефіцит (тобто, це кількість рухів які вони проводять, нижче вікової норми), і це негативно впливає на їх організм.

         Знижується сила і працездатність скелетних м’язів що тягне за собою порушення осанки, викривлення позвоночника, затримку вікового розвитку швидкості, ловкості, витривалості, гнучкість та сили.

         Гіпокенезія викликає розвиток обмінних порушень та надлишкове відкладання жиру, сприяє захворюванню дітей ожирінням. Такі діти частіше травмуються та хворіють гострими распіраторними інфекціями.

         Ми вже втратили одне покоління, на підході друге, яке народить нову генерацію нащадків із низькими фізичними і моральними якостями і соціальною поведінкою, і ніхто не несе за це відповідальності.

         В такій ситуації першими мають бути занепокоєні батьки.

         Саме Сім’я відіграє важливу роль в укріпленні здоров’я і виховання дітей, цим самим забезпечують економічний і соціальний прогрес українського суспільства.

         Як правило, батьки висловлюють претензії на адресу ясель, дитячих садків, школи і тп., мов би це там любимих діток не дозагартовують, простуджують саме там вихователі, вчителі педагоги не добавляють дітям здоров’я!

         А чи проходилось вам чути – як батьки звинувачують в усьому самі, себе?

         Мовлять: "Це ми винуваті – ми недозакалили, недогрузили,  ми перекормили свою любиму дитину … "    Скоріше всього ви не згадаєте такого випадку. Звинувачують кого завгодно – тільки не себе.

         Саме під час занять фізичною культурою і спортом, формуються основи характеру людини, його відношення до праці та оточуючих, моральних, культурних та ідейних цінностей, патріотичному відношенню до своєї Батьківщини.

         Культура сімейних відносин і фізична культура – нерозривна ланка одного ланцюга. Спільні заняття фізичною культурою і спортом закріплюють сили «внутрішнього тяжіння», збільшують «потенціал довіри»  сім’ї  фізкультура і спорт – це та сфера яка розкріпачує батьків і дітей, зменшує дефіцит іх спілкування, прищеплює імунітет проти не здорових звичок.

 


        

         Так, науково технічний прогрес, привів нас до значного зменшення фізичної праці в житті сучасної людини – особливо жителів міста.

         Під кінець ХХ сторіччя, питома вага безпосередньої, м’язової роботи людини на виробництві скоротилася із 94 відсотків до 1 відсотка.

         На думку відомого академіка Н. М. Амосова, Людина в кінці ХХ століття, та й початку ХХІ століття, зштовхується із трьома пороками цивілізації:

  • Накопичення негативних емоцій
  • Переїдання
  • Гіподинамією

Дві останні обставини, на думку вчених, ведуть до акселерації прискореному розвитку організму дитини, в першу чергу збільшенню росту та ваги тіла. Внутрішні органи в своєму розвитку відстають, від росту і виникають різні захворювання, відхилення…

         На сьогодні, на жаль, ні ясельки, дитячі садочки, ні тим більше школи, необхідного рухового режиму своїм вихованцям не забезпечують, хотя роблять спробу.

         Прагнення покращити фізичне виховання підростаючого покоління відображається в урядових документах та документах Міністерства освіти і науки, Міністерства сім’ї молоді та спорту, але поки що не все виходить на цьому шляху, та й зусиль самої держави для цього недостатньо, яка часто густо підтримує не здоровий спосіб життя а тотальну рекламу алкоголю, тютюну, насильства, агресії яка направлена на дітей і молодь, аби знищити їх остаточно. Ми створюємо «субкультуру» «дітей вулиці», де не навчать нормам поведінки а їхні вчинки виходять за межі моралі і права.

Тому вкрай важлива роль саме батьків в фізичному вихованні дітей. Знову виникає питання: "Чи в повній мірі вони (батьки) усвідомлюють цю свою важливу місію?" І чи всі?

         Хочу навести Вам один приклад, який описується в спеціальній літературі:

«До педіатра звернулися молоді батьки. Два роки тому, у них народився синок, і вони захотіли займатися із ним фізичними вправами. Чи не порадить їм шановний фахівець який не будь комплекс?  Яке ж було їхнє здивування коли у відповідь вони почули: "Молоді люди ви запізнилися як мінімум на три роки!"

"Як?" – вигукнув батько. – "Тоді у нас і дитини не було!"

Поради вони, звичайно отримали, але пішли дещо приголомшені тим, що виявляється уяви не мали про фізичну культуру своєї дитини. А чи багато молодих батьків знає наприклад, що якщо майбутня мама дотримується оптимального режиму рухової активності, систематично займається посильними руховими вправами, то у неї легше приходять роди, кращий стан новонародженого. У таких матерів народжуються більш рухливі і здорові діти, рідше появляються діти із обмеженими функціональними  можливостями.

 


        

           Деякі батьки багато часу приділяють фізичному вихованню грудних дітей, використовують при цьому массаж, гімнастику, загартовування. Проходить рік півтора, у батьків з’являються нові турботи і їм не до виховання дитини.

І хоча у 2-3х літніх дітей формується характер, смаки, звички, гігієнічні звички, розвивається мова і рухи, «закладається основи морального і естетичного виховання» - фізичному вихованню в сім’ї приділяється все менше часу.

         Спробуйте сказати батькам, що їх дітям у віці від 1- до 3х років, як повітря необхідні заняття фізичними вправами. В більшості випадків ви почуєте: "Та яка там фізкультура! Дитина і так ні на хвилину не присідає. Весь час в русі. Крутиться як дзиґа … "  Але батьки мають знати, що навіть при великій руховій активності, рухи у дітей одноманітні, а в роботу включаються не всі м’язи, а тільки частина, і як правило одні і ті ж групи. Це не дає достатнього фізіологічного ефекту і може стати причиною нерівномірного розвитку м’язів, порушення осанки, викривлення хребта.

         У всіх дитячих закладах України, малюки систематично займаються фізичними вправами, але цього недостатньо і їх необхідно доповнювати заняттями вдома за допомогою батьків.

         Недооцінка значення рухової активності дитини може провести в подальшому до плоскостопість, викривлення хребта, близорукості, ожиріння, гіпертонії.

         Ви звичайно не бажаєте такої долі своїм дітям. Тому не відкладайте цю справу в довгий ящик, проаналізуйте їх руховий режим, чи не багато часу вони засиджуються біля телевізора або комп’ютера, відлежуються на дивані, слухаючи музику? Зробіть це сьогодні – тому що завтра вже буде пізно.

         Щорічно мільйони діток дошкільного віку, та й школярів ведуть до дитячого садка, ясельок, школи. З ранку до вечора їх оточують вихователі, вчителі, фахівці із різних предметів, в тому числі і фізкультури, і у багатьох батьків з’являється заспокійлива думка – тепер дитсадок чи школа всі турботи про дитину бере на себе. Там знають скільки вона повинна рухатися, скільки вчитися і т.п.

Але батьки не знають, що уроки фізкультури забезпечують дефіцит рухової активності в середньому на 10-15 відсотків! А за рахунок чого ж питаємо, буде покриватися решта - дефіцит рухової активності 85-відсотків? Багато робиться в даний час державною в цьому направленні, але як говориться в народі: "Швидко казка розказується – та не швидко справа робиться" .

         Тому роль батьків на цьому етапі виховання не тільки неможливо понизити а підвищити, тому що діти ростуть і разом із ростом закріплюють недоліки Фізичного виховання.

         У дослідженнях фахівців проводяться такі цифри: 75 відсотків хвороб закладено в дитячі роки.

         Коли розмовляєш із батьками і невимушено запитуємо: "" що ж ви залишаєте своїм дітям?" - відповідь однозначно однакова: автомобіль, квартиру, будинок, землю, гроші.  Але все це матеріальні цінності. Але про головне, ключове: "А це дитина здорова і веде  здоровий спосіб життя, не зловживає спиртним, працездатна, отримала освіту, соціально активна, володіє і дотримується законів і правил суспільного життя ,спроможна дати собі толк і раду" – ніхто навіть і не згадує.

 


         

         У нас із Вами, шановні батьки, керівники різних рангів немає і не може бути більш важливої і відповідальної турботи ніж виховання дітей.

Ким би в житті людина не стала, де б не працювала, вона завжди повинна бути здоровою, вихованою проявляти високе почуття громадянина – відповідального за долю підростаючого покоління та нашої Держави.

 

 

 
 
Швидке замовлення:
+380Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація: